![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Lithographs / Litograph in colors 9344213
*
nr 934 4213
Bo E Lundquist
(f. 1937), Sverige
Bo E Lundquist (b. 1937), pots, subject: 16 x 12,
LITOGRAPH IN COLORS, Bo E Lundquist (f. 1937), burkar, motivet: 16 x 12
Bo E Lundquist, Swedish painter, born 1937.
Droit De Suite
Estimate:
400
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday January 12 2015
at 19:36:43
- Bid history
Time
Bidder
Bid
1/1 11:36:13
1
Vinnande bud
12/1 17:48:30
2
200 kr
12/1 17:48:30
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo e lundquist burkar färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:47
-
5142 LITOGRAPH IN C..
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sweden. Utsikt..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two weeks
1 juli at 19:08
-
6013 LITOGRAPH IN C..
Jan Andersson (b. 1955), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:59
-
4186 LITOGRAPH IN C..
Kejsar Calle Sunesson (b. 1926), Sweden. Brudpar. ..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:52
-
6007 LITOGRAPH IN C..
Lars Eklind. Signed, numbered 50/100, dated -55, s..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two weeks
1 juli at 18:55
-
6309 LITOGRAPH IN C..
Olle Bonniér (1925-2016), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:16
*
Bo E Lundquist
Bo E Lundquist, Swedish painter, born 1937.
Läs om budbetjänten
Read more about e-auktion
nr 934 4213
Bo E Lundquist
(f. 1937), Sverige
Bo E Lundquist (b. 1937), pots, subject: 16 x 12,
LITOGRAPH IN COLORS, Bo E Lundquist (f. 1937), burkar, motivet: 16 x 12
Bo E Lundquist, Swedish painter, born 1937.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 400 |
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
1/1 11:36:13 | 1 | Vinnande bud |
12/1 17:48:30 | 2 | 200 kr |
12/1 17:48:30 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Artist/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo e lundquist burkar färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:47 -
5142 LITOGRAPH IN C..
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sweden. Utsikt..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two weeks
1 juli at 19:08 -
6013 LITOGRAPH IN C..
Jan Andersson (b. 1955), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:59
-
4186 LITOGRAPH IN C..
Kejsar Calle Sunesson (b. 1926), Sweden. Brudpar. ..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:52 -
6007 LITOGRAPH IN C..
Lars Eklind. Signed, numbered 50/100, dated -55, s..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two weeks
1 juli at 18:55 -
6309 LITOGRAPH IN C..
Olle Bonniér (1925-2016), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:16